Ko atradīsi šajā web lapā?

Kas būs atrodams šajā WEB lapā? Šeit padalīšos ar informāciju par biznesa plānu rakstīšanas pamatiem, jaunākajiem projektu konkursiem finansējuma saņemšanai. Kā arī piedāvāšu savus pakalpojumus tiem, kam nav laika pašiem visu apgūt.

Projekti lauku um meža meliorācijai

Mazliet par lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstības projektiem

Likumdošana

Pasākuma “Infrastruktūra, kas attiecas uz lauksaimniecības un mežsaimniecības attīstību un pielāgošanu” finansēšanas, administrēšanas un uzraudzības kārtību regulē 2008.gada 23.septembra Ministru kabineta noteikumi Nr.792 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība pasākuma “Infrastruktūra, kas attiecas uz lauksaimniecības un mežsaimniecības attīstību un pielāgošanu” īstenošanai".

Mērķis

Pasākuma mērķis ir uzlabot infrastruktūru, kas attiecas uz lauksaim­niecības attīstību, meža ražības paaugstināšanu, audzes veselības un kokmateriālu kvalitātes uzlabošanu, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares konkurētspējas paaugstināšanu.

Kādām darbībām piešķir atbalstu?

Atbalsts tiek piešķirts meliorācijas sistēmu rekonstrukcijai un renovācijai. Jaunu meliorācijas sistēmu būvniecībai atbalsts tiek piešķirts tikai tad, ja tā paredzēta lauksaimniecībā izmantojamā zemē.

Kur jāveic darbības?

Aktivitāšu īstenošanas vietai jābūt Latvijas lauku teritorijā.

Kas var pretendēt uz atbalstu?

Atbalsta pretendentam jābūt: a) fiziskai personai, b) juridiskai personai, kuras pamatkapitālā privātā kapitāla daļa ir vairāk nekā 50 %, c) pašvaldībai (var būt arī pašvaldības kapitālsabiedrība), d) atsevišķos gadījumos pieteicējs var būt arī valsts kapitālsabiedrība, ja tiek īstenots kopprojekts ar vienu vai vairākiem pretendentiem, kas minēti iepriekš.

Nosacījumi zemes īpašumam

Pretendenta īpašumā vai tiesiskajā valdījumā jābūt zemei vai Meliorācijas kadastrā reģistrētai rekonstruējamai vai renovējamai meliorācijas sistēmai.

Meliorācijas sistēmu renovāciju lauksaimniecības zemē un meža zemē atbalsta, ja tā atbilst vismaz vienam no šādiem nosacījumiem: a) meliorācijas sistēma ir vecāka par 25 gadiem; b) projektā paredzētajos meliorācijas sistēmas renovācijas darbos izrokamais grunts apjoms (kubikmetros) ir vismaz 30 % apmērā no renovējamās meliorācijas sistēmas izbūvē izraktā grunts apjoma (kubikmetros).

Neatbalstāmās teritorijas

Meliorācijas sistēmu būvniecību, rekonstrukciju vai renovāciju neatbalsta šādās teritorijās:

1) NATURA 2000 teritorijās un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās (izņemot gadījumu, ja meliorācijas sistēmu būvniecību, rekonstrukciju vai renovāciju paredz īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas aizsardzības plāns), mikroliegumos, mikroliegumu buferzonās, īpaši aizsargājamos biotopos, aizsargājamos meža biotopos, īpaši aizsargājamu sugu atradnēs un bioloģiski vērtīgos zālājos;
2) dabiskās ūdenstecēs, izņemot gadījumu, ja meliorācijas sistēmu būvniecība, rekonstrukcija vai renovācija saistīta ar upju dabiskā tecējuma vai tām piegulošo teritoriju hidroloģiskā režīma atjaunošanu.

Publiskā finansējuma apmērs

1) līdz 75 % no attiecināmajām izmaksām, ja tiek veikta viena īpaš­nieka, koplietošanas vai pašvaldības meliorācijas sistēmas būvniecība, rekonstrukcija vai renovācija;
2)100 % no attiecināmajām izmaksām, ja tiek veikta valsts un valsts nozīmes meliorācijas sistēmu būvniecība, rekon­strukcija vai renovācija.

Cik projektus var iesniegt?

Viens pretendents var iesniegt neierobežotu projektu skaitu.

Uz kādu finansējumu var cerēt?

Ja ieguldījumi tiek veikti pašvaldības vai viena īpašnieka meliorācijas sistēmā un projekts netiek īstenots kā kopprojekts, pretendenta visu projektu kopējā attiecināmo izmaksu summa pasākuma ietvaros programmēšanas periodā nepārsniedz EUR 100 000 ekvivalentu latos.

Ja tiek īstenots kopprojekts, attiecināmo izmaksu summa pasākuma ietvaros programmēšanas periodā vienam pretendentam nepārsniedz EUR 200 000 ekvivalentu latos.

Attiecināmās izmaksas, kurām piešķir finansējumu

Pasākuma ietvaros ir noteiktas šādas attiecināmo izmaksu kategorijas:
1) būvniecības, rekonstrukcijas un renovācijas būvdarbu izmaksas, kā arī meliorācijas sistēmai piegulošas brauktuves klātnes veidošana, pamatojoties uz līgumiem ar trešajām personām, kas atbildīgas par darbu veikšanu;
2) vispārējās izmaksas, tai skaitā uzmērīšanas darbi pirms iekļaušanas meliorācijas kadastrā, inženieru un konsultantu honorāri, juridiskie pakalpojumi, tehniski ekonomiskie pamatojumi, kas tieši saistīti ar projekta sagatavošanu vai īstenošanu un kas nepārsniedz 15 % 1) daļā minē­tajām attiecināmajām izmaksām.

Uzmanību! Neattiecināmās izmaksas ir:

Pasākuma ietvaros ir šādas neattiecināmās izmaksas:
1) bankas procentu maksājumi, maksa par finanšu transakcijām, valūtas maiņas komisijas maksājumi un valūtas svārstību radītie zaudējumi;
2) naudas sodi, līgumsodi un tiesāšanās izdevumi;
3) tādu apakšlīgumu slēgšana, kuri palielina projekta izmaksas, bet nepievieno projektam attiecīgu vērtību, un kuros samaksa ir noteikta procentos no kopējām projekta izmaksām;
4) izmaksas, kas saistītas ar jebkuru piegādi, pakalpojumu vai darbu, par kuru nav veikta atbilstoša iepirkuma procedūra saskaņā ar normatīvajiem aktiem par iepirkuma procedūras piemērošanu;
5) meliorācijas sistēmu uzturēšanas izmaksas;
6) citas izmaksas, kas nav attiecināmas saskaņā ar Padomes 2005.gada 20.septembra Regulu (EK) Nr. 1698/2005 par atbalstu lauku attīstībai no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Komisijas 2006.gada 15.decembra Regulu (EK) Nr. 1974/2006, ar ko paredz sīki izstrādātus piemērošanas noteikumus Padomes Regulai (EK) Nr. 1698/2005 par atbalstu lauku attīstībai no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA).

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru